קמפינג בים המלח: חניוני הלילה הפופולאריים ביותר

You are currently viewing קמפינג בים המלח: חניוני הלילה הפופולאריים ביותר

כידוע, בים המלח קיים מרכז של מלונות פאר, אך יחד עם זאת רבים בוחרים ללון בחניון לילה, וזאת כי יש משהו מאוד נכון בקרבה המידית לטבע  – יש משהו נכון ביכולת ליהנות מזריחה ושקיעה, מתנודות הרוח, מהנוף המידי, מהאנרגיה שהמרחבים מעניקים, מהרחשים שחיות הבר משמיעות ובאופן כללי לישון תחת שמיים מלאי כוכבים אינו עומד בקטגוריה של מלון חמישה כוכבים – מציע משהו אחר לגמרי! מכאן שאם גם אתם מתכננים קמפינג בים המלח שתזכרו לאורך זמן, אתם מוזמנים להכיר את חניוני הלילה הפופולאריים באזור:

חניונים בתשלום

אם אתם מוכנים לשלם מחיר סמלי, מהר מאוד תגלו שניתן לשם מעט ולהשיג חווית לינת שטח מסודרת, כזו שכוללת נקודת מים, נקודת חשמל ואף שירותים ציבוריים. שנעבור לרשימה? "חניון מצוקי דרגות" מציע אוהל מצויד במזרונים ומחצלות, מקלחות ואף ישנו מטבחון. "חניון לילה מצדה מערב" כולל מקלחות חמות, שירותים, מטבח שדה, פינות קומזיץ וספסלים ושולחנות ניידים. "חניון לילה תל ערד" מציע מחצלות ומזרונים לצד שירותי מטבח. כמו כן, תמיד שווה להרים טלפון ולבחון פריטים נוספים.

חינם חינם

רוצים לישון בחניון לילה ולשמור את כל הכסף לארטיקים? גם זו אופציה כלל לא רעה מבין אפשרויות הלינה והאירוח בסביבת ים המלח, אם כי מראש נבהיר שחשוב לבחון האם הגישה מתאימה לכל סוגי הרכב, וזאת כי לעיתים היא מותאמת רק לרכבי שטח. מה עוד כדאי לדעת? שבחניונים מעין אלו לא תמצאו נקודת מים, לא תמצאו נקודת חשמל ולא תמצאו שירותים, כך שפשוט עליכם להגיע יותר מצוידים ומאורגנים. אז לאן מגיעים? "חניון לילה הר קנאים", "חניון תחתית נחל רחף", "חניון לילה נחל צאלים תחתון", "חניון לילה הר חולד", "חניון לילה מעלה יאיר", "חניון לילה מישור עמיעז", "חניון לילה בריכת צפירה", "חניון לילה מצוקי דרגות", "חניון לילה נחל משמר", "חניון לילה מאגר לוט" ועוד.

 כיצד בוחרים?

הרשימה ארוכה ועל כן חשוב להבין כיצד מקבלים החלטה ופה אתם מוזמנים להיעזר במקבץ השאלות הבא: האם מבקשים לשלב נקודת שכשוך במעיין טבעי, האם רוצים להתפנק במאהל מובנה שבין היתר כולל שירותים, מהו אורך המסלול, האם היעד מתאים לסוג הרכב, מהי רמת הקושי של המסלול, אלו מסלולים רצויים יש בקרבת מקום, האם המסלול מתאים לעונה הרצויה וכדומה, משמע חשוב להתייחס לא רק לתנאים שהחניון מציע, אלא גם לתנאים שמציע האזור המידי, וזאת כי סך הנתונים משפיעים באופן ישיר על סך החוויה. מכאן שאם בבית מלון המחיר כולל ארוחת בוקר, הרי שבמקרה זה המחיר (או חוסר המחיר) לרוב גם כולל מסלול מובנה.

שנסכם? את הלילה לא תעבירו על מיטה רכה, אך אם רק תתארגנו כראוי ותביאו ציוד מותאם, אתם עשויים לגלות שלינה בחניון מעניקה חוויה מאוד עוצמתית שמדי כמה שנים בהחלט חשוב לעבור.