האם קיים קשר בין ים המלח לטיפול בקשקשים?

  • מחבר:
  • קטגוריה:Blog
You are currently viewing האם קיים קשר בין ים המלח לטיפול בקשקשים?

הופעה של קשקשים על השיער מובילה לא פעם לתחושה של חוסר נוחות ואפילו בושה, בעקבות תאי עור מתים אשר נושרים על הכתפיים כמו גם הבגדים. למעשה, לא מעט נשים כמו גם גברים נמנעים מלהגיע לטיפול אצל הספר או להרים את השיער, בעקבות הקשקשים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה היכולת לטפל בתופעה הזו עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות המוצרים של ים המלח והבוץ שיכול לסייע לטובת התמודדות עם הקשקשים.

ביקור בים המלח – אידיאלי בעבור גברים ונשים שסובלים מקשקשים

כאמור, התמודדות עם קשקשים עלולה להוביל לא פעם לתחושה של חוסר נוחות כמו גם ירידה בביטחון והדימוי העצמי. זה הזמן להסביר כי קשקשים נוצרים בעקבות תאי עור מתים המשתחררים בעקבות תהליך טבעי של יצירה של תאי עור חדשים. תוכלו לקרוא על קשקשים בהרחבה באתר  baldingובכך לא רק להעשיר את הידע, אלא גם לקבל כלים פרקטיים  לטובת התמודדות עם התופעה שאומנם לא פוגעת באופן בריאותי, אך בהחלט אסתטי.

טיהור הקרקפת באמצעות ביקור בים המלח

אחת מהטכניקות הטובות ביותר לטובת טיפול בקשקשים יכולה להתבצע באמצעות ביקור מאחד מחופי הרחצה של ים המלח וכן שילוב של מוצרים טבעיים כמו למשל בוץ, וזאת מתוך מטרה לטהר את הקרקפת ולנקות אותה באופן יסודי, מה שיכול בהחלט לסייע לטובת התמודדות עם התופעה הזו. אם קיבלתם אבחנה של סבוריאה אשר גורמת לעור להיות שמנוני, מדובר בדרך אפקטיבית שיכולה מאוד לסייע לכם, בייחוד לאור הסגולות המיוחסות לבוץ כמו גם למלחים הטבעיים על השיער.

 

 

מה הקשר בין ים המלח לטיפול בקשקשים?

אחת הסיבות המרכזיות להופעה של קשקשים היא סבוריאה בקרקפת אשר יוצרת הפרשה עודפת של חלב. לרוב, סבוריאה מגיעה לידי ביטוי בדלקת המתרחשת בקרקפת, כאשר בדרך כלל מדובר באנשים שיש להם כבר נטייה גנטית במשפחה.  על פי ההערכות כ-2%-3% מכלל האוכלוסייה מאובחנים עם הדלקת, מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי הריכוז הגבוה של מגנזיום המצוי בתוך ים המלח עשוי לסייע לטובת חיזוק זקיקי השיער וכן הסרה של הקשקשים, בעקבות התמיינות גבוהה יותר של תאי העור.

יחד עם זאת, בנקודה זו חשוב לציין כי אין עדיין אישוש מחקרי מבוסס על כך כי שימוש במי המלח כמו גם המוצרים יכולים להעלים לחלוטין את הקשקשים, אולם אפשר בהחלט לנסות ולבחון את ההשפעה של מי המלח על השיער, אולם חשוב מאוד לשטוף את השיער מיד אחרי וכן לוודא כי אתם מקפידים על שגרת טיפוח הכוללת שימוש בחומרים טבעיים בלבד, מתוך מטרה להימנע מחסימה של תאי החלב ובהתאם לכך היווצרות של קשקשים.

לסיכום

קשקשים היא תופעה מציקה ולא נעימה מבחינה אסתטית. על מנת להתמודד איתה, חשוב קודם כל לגשת לאבחון אצל רופא שיבחן את מצב הקרקפת, וזאת מתוך מטרה לבחון האם ישנה דלקת פעילה שדורשת טיפול. על מנת להוביל למצב של שיער נקי ובריא, מומלץ לבקר בים המלח כמו גם לבצע מעת לעת מסכות איכותיות שנועדו להסיר את השומן העודף ובכך להוביל לקרקפת נקייה, לאורך זמן. זכרו, הופעה של קשקשים היא לא גזרת גורל אלא מצב שבהחלט ניתן לטפל בו באופן אפקטיבי, וזאת במידה ומקפידים על אורח חיים בריא ומאוזן, לאורך זמן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.