חופי הרחצה של ים המלח: טיפים ומידע חיוני

You are currently viewing חופי הרחצה של ים המלח: טיפים ומידע חיוני

החופים של ים המלח ידועים לטובה בכול העולם, וזאת בשל מספר סיבות: מדובר בחופים שנמצאים בנקודה הכי דרומית בעולם, מדובר בחופים שלא רק עליהם ניתן לרבוץ, אלא גם במים עצמם ניתן לשבת רגל על רגל (תוך כדי ציפה כמובן), מדובר בחופים ששוכנים לצדם של מים בעלי תכונות מרפא ומדובר בחופים שטוחים שמציגים תפאורה מרשימה מכל עבר. מכאן שאם גם אתם עומדים לנפוש בים המלח ומחפשים אחר החוף האידאלי, להלן מידע חיוני שמוטב להכיר:

מחפשים חוף של צעירים?

חוף נווה מדבר משתייך למועצה האזורית מגילות והוא מציע לא רק חופים רחבי ידיים, אלא גם מדשאות מטופחות, חנות מזכרות, אזורים ייעודיים לברביקיו ואף בר משקאות. מה עוד? הקהל פה בעיקר צעיר, הכניסה בתשלום ואם רק תרצו תוכלו להתכסות בבוץ המפורסם של ים המלח.

ממקלחות וקמפינג ועד ארוחה ועיסויים

יש חופים שבהם ניתן להעביר בקלות יום שלם, וכך הוא חוף קלי"ה החדש. מדובר בחוף הצפוני ביותר, כך שאפשרי לעשות אליו גיחה מירושלים ולחזור בחזרה. במקום כל מה שתייר עשוי לרצות – סככות ושמשיות שמצלות מהשמש, הבוץ השחור בעל התכונות הרפואיות, מזנוני אוכל, עיסויים בתשלום ואם מתעקשים לחוש כמו תיירים, הרי שטוב לדעת שמחכה במקום חנות מזכרות. כמו כן, בחול המועד של סוכות ופסח נפתח בחוף מתחם קמפינג שכולל כל מה שלינת שטח צריכה: נקודות מים וחשמל, לוקר אישי, מקלחות חמות, מטבח שדה ואפילו מגבות להשכרה. כמו כן, אם מדובר בקבוצות, מתאפשר לארגן במקום לינת שטח, כמובן בתיאום מראש.

לפני שנוסעים מבררים!

לפני שמחליטים לרדת לחוף מסוים, עדיף לבחון מראש מהו מצבו, וזאת כי יש חופים שעברו שיפוץ מהותי ומנגד יש חופים שנסגרו בשל בולענים (קרי חוף עין גדי). מבקשים להיות ספונטניים? ובכן גם זה אפשרי, אך מוטב להגיע לאזור שמציע מקבץ של חופים סמוכים, כך שבעת הצורך יתאפשר לעבור בקלות מחוף אחד לשני.

חופי הרחצה של ים המלח

טיילת

אתם מסוג האנשים שאוהבים לנצל את היום עד תום? ובכן טוב להכיר את הטיילת החדשה של ים המלח ולהגיע אליה עם זריחה, או לקראת שקיעה. מדובר בטיילת שמשתרעת על פני 5.5 ק"מ של חופים. מכאן שהיא מאפשרת הליכה מאוד נעימה בין החופים השונים ובו זמנית מציעה ליהנות מהתכנון האדריכלי ומעבודות השיקום שנעשו באזור. לאורך הטיילת משולבים ספסלים, מבני הצללה, צמחייה ואף מתקני משחק לילדים ומתקני כושר למבוגרים.

חשוב לדעת

רבים נוטים להגיע לים המלח, להתיישב בכיסא נוח, לשים משקפי שמש ולחכות שהשמש תעשה את שלה, פשוט כי ידוע שבאזור זה קרני השמש האולטרה סגולות נחשבות פחות עוצמתיות. עם זאת, עדיין אין לשכוח שמדובר בשמש מאוד עוצמתית, ועל כן אין לשכוח לארוז קרם הגנה.

חופים של בריאות

לסיום נציין שאין לדבר על חופי ים המלח מבלי להזכיר את סגולות המינרלים. בים המלח מצויים שפע של מינרלים בעלי סגולות רפואיות, קרי נתרן, יוד, אבץ, סידן וכמובן גופרית. מכאן שטוב לדעת שלאורך החופים מצויים מעיינות מאוד בריאים – נצלו אותם ואל תשכחו לקחת תמונות!