חברת מלונות בים המלח – כדאי לכם לגבות את הנתונים שלכם בענן

You are currently viewing חברת מלונות בים המלח – כדאי לכם לגבות את הנתונים שלכם בענן

אם אתם חברת מלונות בים המלח, אתם בהחלט זקוקים לגיבוי איכותי. מדוע כדאי לכם לשקול לעשות זאת, דווקא בשירות ענן? נענה על הכול בהמשך הכתבה.

תפקיד רגיש

למחשוב בבתי מלון יש תפקיד רגיש במיוחד. למעשה אוסף תפקידים חשוב. בית מלון עובד ללא הפסקה, בכל יום ובכל שעה. עסקים מסוג זה, מספקים ללקוחותיהם שירות מיידי ומתמשך, אשר פגיעה בו עשויה להסב למלון נזק לא קטן. לכן, חיוני להבטיח שמערכות המחשוב שתומכות בפעילות זו, מתפקדות באופן תקין, כל הזמן. כחלק ממאמץ זה, יש להבטיח את שמירת הנתונים של העסק בכמה אופנים. זה לא רק עניין של אחסון על מדיית אחסון במחשב או בשרת. המידע זקוק גם לגיבוי, לאבטחה של המידע במיקומו המקורי וגם של עותק הגיבוי ולארכוב לגבי מידע חשוב אך ישן.

מגיבוי לגיבוי בענן

גיבוי בעסקים, מתבטא בשמירת עותקים של מידע רגיש, בנפרד מהמידע המקורי ובאופן בטוח. תדירות הגיבוי ומה בדיוק לכלול בו, תלויים בשיקולים השונים של כל עסק. במקרי חירום שונים, ניתן לגשת למידע המגובה ולבצע בעזרתו שחזור מידע ספציפי. השימוש בגיבוי ושחזור הוא הליך ותיק ונפוץ מאוד בעסקים, למעשה סטנדרטי. מה שחדש יחסית, הוא השימוש בכך כשרות ענן. במה מדובר? הגיבוי מתבצע בדרך כלל למקום נפרד ממיקום המידע הראשי. לרוב, זהו שרת נפרד, במיקום פיזי מרוחק. בשירותי גיבוי בענן, שרתים אלה עשויים להיות בכל מקום בעולם. במקום לרכוש ולתחזק שרת גיבוי כזה בעצמכם, בתוך העסק, אתם פשוט שוכרים אותו מהספק המרוחק. יש לכך יתרונות רבים ואכן, תודות להם, גיבויים בענן הפכו להיות פופולאריים מאוד.

למה השירות חשוב?

שירותי גיבוי בענן, מסייעים לקבל בין השאר את התועלות הבאות:

חסכון במשאבים

מאחר שמדובר במודל של שכירה במקום רכישה, העלויות של גיבוי בענן נמוכות יותר מצורת הגיבוי הקלאסית. אתם חוסכים גם בצורך לאחסן את שרת הגיבוי, כולל מקום עבורו, חשמל ומיזוג אוויר. כוח האדם הדרוש יצטמצם גם כן, מאחר שתחזוקת שרת הגיבוי בענן תתבצע על ידי ספק השירות. עוד נציין, כי ספקי גיבוי בענן משתמשים בהיקפי אחסון גדולים מאוד ולכן יכולים להציע אותם ללקוחותיהם (לשם גיבוי) במחיר נמוך במיוחד.

 

 

תשלום לפי שימוש

חשוב להדגיש, יתרון בולט במיוחד של מחשוב הענן, שמתבטא גם בשירותי גיבוי בענן: תשלום לפי שימוש. אתם משלמים רק לפי היקפי האחסון שצרכתם בפועל, למטרת הגיבוי.

התמקדות בעיקר

הפניית המשאבים שנחסכו בצורה כזו, למטרות שחשובות לכם יותר.

גישה מכל מקום ובכל זמן

ניתן לגשת לשירות ענן מכל מקום, בכל זמן. כל מה שדרוש לשם כך, הוא להתחבר אליו דרך רשת האינטרנט, באמצעות דפדפן. תוכלו לעשות זאת באמצעות הסמארטפון, הטאבלט, לפטופ או מחשב PC. עובדים ומנהלים בבית מלון, יוכלו בצורה כזו לבצע גיבויים או שחזורים, בין אם זה מהדרכים או מעבודה מהבית או מכל מקום אחר.

המשכיות עסקית

תודות ליכולת הגישה מכל מקום, אינכם תלויים יותר (בכל הנוגע לגיבוי), במערכת המחשוב שבמלון עצמו. גם אם המחשוב במלון יינזק באופן כלשהו ויושבת זמנית, הגיבוי בענן עדיין זמין.

לסיכום

אל תיקחו סיכונים עם המידע הרגיש שלכם! גבו אותו עוד היום, באופן הבטוח ביותר, בשרות גיבוי בענן.