סיפור גבורה שייזכר לדורות: הכול על סיפור הגבורה של רפי ארדעי ז"ל שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי

  • מחבר:
  • קטגוריה:Blog
You are currently viewing סיפור גבורה שייזכר לדורות: הכול על סיפור הגבורה של רפי ארדעי ז"ל שהוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי

סיפור הגבורה של רפי אדרעי הוא אחד מסיפורי הגבורה של מעל ל-4,000 חיילים אשר נפלו בזמן מלחמת יום העצמאות. אולם, סיפורו מצליח להוכיח כי עם הרבה מאוד נחישות וכן אהבת המולדת אפשר לשבור מחסומים ואף ללכד את החברה, כאשר רוחו של רפי אדרעי ז"ל ממשיכה ללוות את בני משפחתו, וזאת על ידי הקמה של עמותת אחינועם שנוסדה על ידי בני משפחתו רפי אדרעי הנקרא על שם דודו, משה אדרעי וכן איל אדרעי.

רפי אדרעי – סיפור גבורה יוצא דופן

סיפורו של רפי אדרעי מתחיל בעיר  צפת בה נולד וגדל. כמי שראה בעבודה חברתית כחלק בלתי נפרד מחייו, אין זה מפתיע כי כבר בגיל צעיר ותוך כדי שהוא מסייע לפרנסת המשפחה הוא החליט להירתם ולהתנדב במסגרת של תנועת הנוער העובד, כאשר במסגרת התפקיד הזה שימש בתור מדריך ולאחר מכן כמדריך ראשי. עם פרוץ הלחימה הצטרף רפי אדרעי לכוחות הלחימה שלחמו בעיר צפת הנצורה, כאשר סיפור הגבורה שלו הגיע לידי ביטוי במסגרת של הפשיטה הראשונה של כוחות צה"ל אל הכפר סאסא, כאשר בעת המצור לעיר צפת הוא שימש כמפקד כיתה במלון המרכזי.

עם התקדמות הלחימה הצטרף רפי אדרעי לכוחות הלוחמים ולקח חלק פעיל בלחימה, אולם לאור הפצצה עזה מהצד המצרי הוא מצא את מותו בגיל 24 בלבד. לאחר מותו הוא נקבר לבקשת משפחתו בעיר ראש העין, כאשר לפני מספר שנים החליטו בני המשפחה להקים לזכרו ולזכר הנופלים את בית יד לבנים בעיר. בנוסף, בני המשפחה מהדור השלישי החליטו להקים את עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 ומאז מצליחה לחולל שינויים משמעותיים בחברה הישראלית, כפי שנציג כעת.

 

 

עמותת אחינועם – פועלים למען צמצום פערים

אחת מההחלטות הראשונות של המייסדים של עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו פועל על ידי קידום של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי אישית המתמקדת בסיוע לבני נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה לקבל הזדמנות, וזאת באמצעות תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם. במסגרת התוכנית הזו המתנדבים של העמותה מלווים את המשתתפים החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים יותר, כאשר לכל אורך הדרך הם מקבלים את המענה לו הם זקוקים מתוך הבנה כי התגברות על מחסומים וקשיים היא המפתח ליצירה של מענה המאפשר לממש את מלוא הפוטנציאל, כחלק מיצירה של מענה המגיע לידי ביטוי גם בתקופת הלימודים אבל גם בזמן הגיוס לצבא, השתלבות באקדמיה ולאחר מכן בשוק התעסוקה, בליווי מלא מצד המתנדבים אשר רואים בהתנדבות הזו כחלק משמעותי מאוד מקידום של דור העתיד.

לסיכום

מזה שנים ארוכות שעמותות אחינועם פועלת לטובת יצירה של שינוי בחברה הישראלית, כחלק מקידום של תוכניות רבות כמו תוכנית הליווי האישית,  תוכנית קידום המיועדת לצעירים בני העדה האתיופית, שיפוץ מבנים ועוד. חלק מהותי מסיפור ההקמה נוגע בין היתר גם לדוד האהוב רפי אדרעי ז"ל אשר נפל בזמן מלחמת יום העצמאות, ומאז רוחו ממשיכה ללוות את בני משפחתו באמצעות עשייה חברתית המגיעה לידי ביטוי הן בפעילות השוטפת של העמותה אבל גם בהקמה של בית יד לבנים בעיר צפת בה נולד וגדל.