קנאביס רפואי: איך הוא מקל על הכאב ואיך מקבלים אישור?

You are currently viewing קנאביס רפואי: איך הוא מקל על הכאב ואיך מקבלים אישור?

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות העלו כי לרכיבים המבודדים של צמח הקנאביס יש השפעה אדרה על הבריאות כמו גם מצב הרוח, וזאת בשל מיצוי של זנים שנועדו לסייע למטופלים להתמודד עם מגוון רחב של בעיות בריאותיות. אם בעבר צמח הקנאביס נתפס כצמח ממסטל בלבד, כיום בזכות רפורמות פורצות לצד קידום של עולם המחקר ניתן בהחלט לומר כי צמח הקנאביס מהווה פתרון אידיאלי בעבור מבוגרים שסובלים מבעיות בריאותיות ורגשיות, וזקוקים לתמיכה נוספת וטבעית לחלוטין לצד הטיפול התרופתי, בשל ההשפעות החיוביות שלו, בשל החומרים הפעילים המקלים על הכאב.

מיצוי צמח הקנאביס – באמצעות מכשור עישון מתקדם

שימוש בקנאביס רפואי מתבצע הן באמצעות עישון של גלגול סיגריה אך גם באמצעות מכשיר אידוי קנאביס בשם מכשיר וופורייזר המאפשר להיפטר מחומרים מזיקים כמו ניקוטין, ולקבל במקביל את הזיקוק המלא של הצמח, ללא שריפה.  מאחר והתצורה הטבעית של הקנאביס היא בדמות תפרחת אותה ניתן לעשות או לאדות, אין ספק כי מדובר במכשיר שמצליח ליצור הקלה משמעותית בקרב מטופלי קנאביס רפואי בזכות הנוחות של השימוש אבל גם בזוכת פיתוח של מכשירים אותם ניתן לקחת לכל מקום, כחלק מהבנה כי הטיפול בצמח מתבצע באופן רציף. הטיפול באמצעות המכשיר הזה מנוטר ע"י הרופא המטפל שהוא זה שרשאי להעביר אישור לטיפול באמצעות הצמח, וזאת במידה ולא נמצא כי הטיפול הקונבנציונלי מסייע, כמו במקרים של כאב כרוני או התמודדות עם טיפולים אונקולוגיים קשים שמשפיעים מאוד על איכות החיים של המטופלים. על מנת לקבל את הרישיון, נדרש להוריד דרך האתר הרשמי של משרד הבריאות טופס שאותו צריך למלא רופא מומחה ולאחר בדיקה הבקשה מאושרת או נדחית, בהתאם לפרמטרים רפואיים בלבד.

מהי ההשפעה של צמח הקנאביס?

לכל אדם יש את המינון המתאים לו. בשבוע הראשון, מומלץ לקחת את הקנאביס שלוש פעמיים ביום ולאחר מכן ע"פ הצורך. ההשפעה של הצמח משתנה מאדם לאדם, אולם מטופלים שהתנסו בטיפול באמצעות הצמח דיווחו על הקלה משמעותית בעוצמת הכאב, תאבון מוגבר וכן תחושה מרגיעה ומרוממת נפש. יחד עם זאת, צריך לציין כי ההשפעה של הצמח משתנה מאדם אחד לאחר ולא כל זן מתאים לכולם. מאחר וכיום ניתן לקבל תחת מרשם ורישיון זן ספציפי המותאם למצב הבריאותי, חשוב לעקוב אחר התחושות וההתקדמות לאורך הזמן באמצעות טבלה ובעת הצורך לבצע שינוי בזן, בהתאם להנחיות הרפואה. על מנת למצות את ההשפעה במלואה, חשוב להביא איתכם את אביזרי העישון לכל מקום שאתם הולכים – גם אם מדובר בטיול בים המלח ועד ליציאה לנופש בחו"ל.

קנאביס רפואי: איך הוא מקל על הכאב ואיך מקבלים אישור?

מי רשאי לקבל קנאביס רפואי?

ע"פ ההנחיות של משרד הבריאות, מטופלים חולי סרטן, מחלת קרון דלקתית, כאב כרוני, כשל חיסוני, טרשת נפוצה, פרקינסון וכן בגירים עם פוסט טראומה יכולים לקבל קנאביס רפואי תחת מרשם רופא ובפיקוח מצד המדינה. למעשה, לאור ההצלחה האדירה של טיפול בקנאביס רפואי משרד הבריאות הרחיב את התנאים לקבלת הרישיון, כאשר במקביל מדינת ישראל מקדמת לאחרונה רפורמה משמעותית בכל הקשור להכנסת הקנאביס הרפואי לסל הבריאות, בייחוד לאור המודעות הגבוהה להצלחה של טיפול באמצעות מיצוי הצמח ללא החומרים הממסטלים. יחד עם זאת, בשביל לקבל את הרישיון צריך לעבור דרך לא פשוטה שעלולה להיות לעיתים מתישה, אולם בסופו של דבר צריך להפנים כי המחקרים הרבים כמו גם התגובות המצוינות מצד מטופלים היא זו שהופכת את הצמח הזה לבעל חשיבות עצומה מבחינה בריאותיות, בייחוד בקרב מבוגרים שמתמודדים עם מחלות קשות כמו גם מצבים רגשיים לא פשוטים כמו פוסט טראומה.

לסיכום

השימוש בצמח הקנאביס לצרכים רפואיים הפך לחלק בלתי נפרד משגרת החיים של עשרות אלפי מטופלים כאן בישראל. אם גם אתם סובלים מכאבים ומחפשים פתרונות טבעיים, זה הזמן לבחון את האפשרות לקבלת מרשם דרך רופא מומחה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של תמהיל טיפול המשלב בין עולם הרפואה הקונבנציונלי לבין עולם הטיפול הטבעי, בדמות שימוש בצמח קנאביס.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.