הבולטת ביותר מבין טיפולי הגל השלישי: הכול על שיטת הטיפול ACT

You are currently viewing הבולטת ביותר מבין טיפולי הגל השלישי: הכול על שיטת הטיפול ACT

טיפולים רגשיים הפכו בעשור האחרון למבוקשים מאוד בקרב מבוגרים כמו גם בני נוער, וזאת בשל היכולת ליצור טיפול ממוקד וקצר טווח שנועד לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים – החל מחרדה ועד פוסט טראומה. למעשה, טיפול ACT  זוכה לביקוש גבוה מאוד מצד הציבור הרחב, וזאת בשל היותו טיפול הכולל מעל ל-100 טכניקות טיפול שאותן ניתן להתאים באופן אישי, מתוך מטרה להוביל לקבלה עצמית שתפחית את ההתנגדות לסבל כמו גם רגשות מכאיבים. אם אתם גם מתעניינים בקבלת טיפול רגשי, זה הזמן להכיר את השיטה הבולטת ביותר מבין טיפולי הגל השלישי המתמקדים בתחום הקוגניטיבי-התנהגותי.

טיפול ACT – כל מה שצריך לדעת

שיטת טיפול ACT פותחה לראשונה בסוף שנות ה-90 והיא משתייכת לזרם השלישי של טיפולים המתמקדים בתחום הקוגניטיבי התנהגותי, כחלק מהנחת הבסיס כי שינוי של דפוסי החשיבה יובילו לשינוי גם בדפוסי ההתנהגות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי ממשי באיכות החיים ובבריאות הנפשית. טיפול בקבלה ומחויבות מתאים בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער אשר מוכנים ליצור שינוי בחיים, וזאת על ידי אימוץ של שיטת הטיפול הזו אשר מתמקדת בקבלה של מחשבות מאיימות או טורדניות, מתוך הבנה כי הם נורמליים לחלוטין ועל כן ניתן בהחלט להוביל ליצירה של מחויבות כלפי עצמנו וכלפי המחשבות שמנחות, כחלק משינוי של דפוסים שיובילו בסופו של דבר גם לגמישות פסיכולוגית.

הטיפול הזה נחשב לטיפול מתקדם מאוד מאחר והוא מאפשר ליצור שינוי עמוק בחיים, כאשר את הטיפול עצמו מעבירים מטפלים מוסמכים שעברו הכשרה בתחום מתוך מטרה להתאים את טכניקת הטיפול המתאימה ביותר. כפי שציינו בתחילת הסקירה, ישנן מעל ל-100 טכניקות של קבלה ומחויבות במסגרת השיטה הזו, כל זאת כחלק מבנייה של מעטפת טיפולית המותאמת בדיוק לצרכים של כל מטופל.

 

 

גישת טיפול אינטראקטיבית שזוכה לביקוש גבוה

בשונה מגישות טיפול רגשיות אחרות, שיטה זו היא שיטה אינטגרטיבית אשר מבוססת על פרקטיות שונות מהתורה הבודהיסטית לצד יצירה של דרך הסתכלות שונה כלפי אירועים שונים שמתרחשים בחיים ויוצרים מצבים לא נעימים כמו למשל חרדות, טראומות או  אירועים שלילים. הגישה מבוססת על הכלה של הרגשות השליליים וקבלה שלהם במקום ניסיונות להתנגד, וזאת מתוך מטרה לצמוח ולגדול ואף להוביל לחופש בעקבות חוויה של משבר. המטרה של הטיפול היא ליצור בעבור כל מטופל את היכולת לפעול מתוך מחויבות כלפי הערכים החשובים לכם, וזאת למרות נסיבות החיים שעלולות להקשות על יצירה של מיקוד. בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לטיפול מהגל השלישי, ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה נרשם זינוק במספר המתעניינים, כאשר כעת גם לכם יש את האפשרות ליצור רווחה נפשית – במסגרת של טיפול ממוקד המתבצע גם במסגרת טיפולית אבל גם באמצעות יישום של טכניקות בחיי היום יום.

האם גישת טיפול זו מתאימה לכולם?

גישה זו מתאימה גם בעבור מבוגרים וצעירים שעברו טיפולים בעבר ורוצים להתנסות בשיטת טיפול שונה וגם בעבור מי שמעולם לא עבר טיפול, אולם מרגיש שעכשיו זה הזמן ליצור איכות חיים משופרת אשר מגיעה לידי ביטוי ביצירה של מוטיבציה גבוהה יותר וכן תחושת סיפוק, במקום תחושה של אומללות וחוסר אונים. במסגרת השיטה הזו יש דגש משמעותי על תרגול של קשיבות לצד תרגילים נוספים שנועדו ליצור מגע עם הרגע הנוכחי, ובהתאם לכך לקבל ואף  להתחייב ליצירה של פרספקטיבה חדשה. על כן, שיטה זו פחות מתאימה לאנשים שתוהים לעצמם למה זה מגיע להם או נמצאים בגישה של קורבן, מאחר וקבלה היא חלק בלתי נפרד מיצירה של איכות חיים משופרת.

לסיכום

גישת טיפול ACT היא גישה מתקדמת שזוכה לביקוש גבוה, וזאת בשל היותה שיטת טיפול רגשית ממוקד לטווח הקצר או הטווח הרחוק. באמצעות מטפל מוסמך ניתן להוביל לשבירה של מחסומים ואף קבלת פרספקטיבה מחודשת על חייכם, כחלק מקבלה ומחויבות העומדים בבסיס שיטת טיפול זו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.