7 סגולות של מלח שלא הכרתם

  • מחבר:
  • קטגוריה:Blog
You are currently viewing 7 סגולות של מלח שלא הכרתם

רבים מתייחסים אל המלח כאל רכיב רע הפוגע בגוף. אמנם הדבר לא תלוש לגמר מהמציאות, שכן בכמויות גבוהות ובמיוחד בתזונה לא מאוזנת, המלח אכן לא בריא למדי ועשוי גם לגרום לבעיות בריאותיות, אך זו בהחלט אמירה לא מדויקת. המלח, אותו אנו צורכים בצורות שונות, הוא חיוני וחשוב לתפקוד הבריא של הגוף ולמעשה, בכמויות ובמינון הנכון הוא אף בריא במיוחד. ישנן דרכים רבות ליהנות מאותן הסגולות הרבות שיש למלח וחשוב להכיר אותן ולרתום אותן לטובתנו. בואו נדבר על כמה דרכים בהם מלח ממש משפיע על הגוף שלנו לטובה.

הקלה וסיוע בדרכי הנשימה

הנה דוגמה מצוינת לדרך בה המלח מסייע לגוף בצריכה שאיננה אכילה או שתייה. נשימה של אוויר רווי במלח מנקה בצורה מצוינת את דרכי הנשימה, מסייעת למי שסובל מבעיות נשימה כאלה ואחרות, תורמת לחיזוק המערכת החיסונית, ואף הוכחה כמסייעת בהקלה ואפילו ריפוי של מחלות אסטמה אצל ילדים. חדר מלח הוא הדרך הטובה ביותר להנות מהיתרונות האלה. קירות החדרים מהסוג הזה, מצופים בשכבות ובלוקים גדולים ממלח, כאשר ישנו ניקוז מסוים של האוויר החוצה, מה שמשאיר חדר מלא באדי מלח מעולים שמקלים במהירות על הנשימה.

מקל על דלקות חניכיים

זה לא תחליף לטיפול אצל רופא השיניים, אבל חשוב לדעת כי במקרים דחופים של כאבים ונפיחות כתוצאה מדלקת בשיניים, גרגור של כוס מים עם מלח תביא להקלה מהירה ומיידית.

העלאת לחץ הדם

מי שסובל באופן פתאומי מירידה חדה בלחץ הדם, שבאה לרוב לידי ביטוי בתחושת חולשה כללית בגוף ובמקרים רבים גם בסחרחורות ובחילה, כוס מי מלח מרוכזת תעזור להעלות את לחץ הדם במהירות.

7 סגולות של מלח

סיוע בעיכול

הרבה פעמים, במיוחד אחרי ארוחות גדולות רוויות שמן, בשר או אכילה של דברי מתיקה רבים, גוף האדם מתקשה לעכל כשורה את המזון. במקרים כאלה לרוב חשים כאבי בטן, נפיחות וכבדות, צרבות ושיהוקים. במצב כזה ניתן לאכול קמצוץ קטן של מלח, מה שיביא לייצר מוגבר מיידי של מיצי הקיבה ויסייע רבות בעיכול המזון. צריכה של כמות קטנה תעשה את העבודה והיא איננה מזיקה.

טיפול בדלקות ושיעול

במקרים של דלקת ריאות ושיעול כבד, בנוסף כמובן לטיפול התרופתי, ניתן להניח בד ספוג במי מלח, דבר שיביא במהרה להקלה על התסמינים ועל חוסר הנוחות.

טיפול בפטריות ברגליים

בהחלט דבר שקשה להיפטר ממנו במהירות. מומלץ מאד לשים את הרגליים מספר פעמים ביום במי מלח ולחזור על הפעולה למשך שבועות מספר עד להחלמה מלאה וסופית.

הקלה וטיפול בעקיצות

מי שנעקץ על ידי דבורה, יתוש, או כל יצור שהוא, מומלץ מאד להניח בצמוד לעקיצה מטלית ספוגה במי מלח. המלח ירגיע קודם כל את הכאב העז ויעזור לנפיחות לרדת במהירות.