נוסעים לנופש: פעילויות יצירה שיעסיקו את הילדים במהלך הנסיעה

  • מחבר:
  • קטגוריה:Blog
You are currently viewing נוסעים לנופש: פעילויות יצירה שיעסיקו את הילדים במהלך הנסיעה

אם גם אתם תוהים איך להעסיק את הילדים במהלך הנסיעה, וודאי תשמחו לשמוע שיש מגוון אפשרויות, ובין היתר ניתן לשלב במהלך הנסיעה גם פעילויות יצירה שונות. איך תעסיקו את הילדים במהלך נסיעה ארוכה, ועד שתגיעו לבית המלון? יש לנו כמה הצעות בשבילכם.

מדבקות

יצירה עם מדבקות היא אידיאלית כמעט לכל גיל, ואפילו יכולה להתאים לגיל הרך (עם השגחה כמובן). למעשה, יש מגוון רחב של סוגים, החל ממדבקות בצורות ייחודיות, דרך מדבקות בצורת דמויות ואפילו מדבקות במרקמים שונים. למה מדובר בפעילות נהדרת לנסיעה? משום שהיא לא מצריכה מכם יותר מידי, כל מה שצריך זו מחברת חלקה, כמה דפי מדבקות מגוונים, וזה הכל. תנו לילדים להדביק את המדבקות על גבי דפי המחברת, כשהם יכולים להדביק באופן חופשי, או לחלופין ליצור תמונות וציורים באמצעות המדבקות.

חוברות צביעה

פעילות נוספת שמתאימה לנסיעה, ויכולה להעסיק את הילדים לאורך זמן, היא צביעה. רצוי לרכוש חוברת צביעה, מאשר להדפיס דפים, על מנת לשמור על הסדר ברכב כמה שניתן. כמו כן, העדיפו להשתמש בצבעי עיפרון או בצבעים, ולא בטושים – זה יעזור להימנע מלכלוך מיותר או קשקושים על גבי הריפוד (טושים, הרבה יותר מאתגר להסיר מאשר צבעים, שנשטפים עם מגבון או סמרטוט).

נוסעים לנופש: פעילויות יצירה שיעסיקו את הילדים במהלך הנסיעה

לצייר על החלונות

טושים מחיקים יכולים להיות מאוד מפתיעים, ואם תנסו – תגלו שעם חלקם גם ניתן לצייר על גבי חלונות הרכב בקלות. מעבר לזה, יש טושים ייעודיים לציור על חלונות הרכב, והאמת שזו יכולה להיות פעילות מאוד יצירתית ומהנה עבור הילדים. טושים ייעודיים ניתן להזמין דרך אלי אקספרס או בחנויות היצירה השונות.

אוריגמי

קיפולי נייר זו שיטה יפנית מדליקה במיוחד, שמאפשרת ליצור דמויות וצורות מנייר. היתרון? זה מאתגר את הילדים, ולא מלכלך את הרכב במהלך הנסיעה. רכשו דפי אוריגמי מיוחדים, והכינו מבעוד מועד סרטונים שבהם ניתן ללמוד צורות פשוטות יחסית (או מורכבות, תלוי בגילאי הילדים), ואפשרו לילדים להכין יצירות אוריגמי בעצמם במהלך הנסיעה לחופשה. את הסרטונים תוכלו למצוא ביוטיוב, ולהכין פלייליסט ייעודי לנסיעה. אופציה נוספת היא לחפש הדרכות ייעודיות ברחבי הרשת, ולהדפיס. אפשר להכין מגוון רחב של אלמנטים מאוריגמי, החל מדמויות של חיות, דרך תיק שכל כולו קיפולי נייר, ועד לאלמנטים מורכבים שעשויים מכמה וכמה דפים.

פעילות על הדרך ובטבע

בין אם תבחרו לצאת לטיול ליום אחד, ובין אם זו חופשה של כמה ימים – עצירה יזומה בדרך היא בהחלט מבורכת, וזה חשוב לא רק על מנת להתאוורר, אלא כדי להפוך את הנסיעה לפחות מאתגרת עבור הילדים. כדאי לעצור בשמורת טבע או יעד מעניין, ושם להעביר לילדים פעילות יצירה באווירת המקום. למשל, תוכלו להשתמש בחומרים מן הטבע, כמו אצטרובלים, אבן יפה או אפילו חולות צבעוניים.

פעילויות נוספות שיעסיקו את הילדים במהלך הנסיעה

יש לא מעט פעילויות יצירה נהדרות שיכולות להעסיק את הילדים במהלך הנסיעה, ולצד זה, יש גם פעילויות נוספות שעשויות להתאים, כמו משחקים שבעל פה, או סיפור בהמשכים. נסו לחשוב אילו פעילויות יהיו האידיאליות ביותר, ושלבו אותן במהלך הנסיעה. כדאי להכין את הילדים מבעוד מועד, לספר להם שנוסעים לחופשה משפחתית, ולהסביר שצפויה להם נסיעה ארוכה. עם זאת, כדאי להסביר שהנסיעה תהיה מאוד מהנה, כי הכנתם עבורם שלל פעילויות מיוחדות.

לסיום נזכיר לא לשכוח לקחת לנסיעה בקבוקי מים, נשנושים וגם שקיות (למקרה שאחד הילדים יחוש בחילה, או לכל צורך אחר). שתהיה לכם נסיעה נעימה, וחופשה מהנה במיוחד!