גיוס עובדים – גם על שפת ים המלח: כך מגייסים היום להייטק

  • מחבר:
  • קטגוריה:Blog
You are currently viewing גיוס עובדים – גם על שפת ים המלח: כך מגייסים היום להייטק

בעידן שבו הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מהחיים, אין ספק אפשר לנצל את הקדמה הטכנולוגית לטובת גיוס של עובדים. למעשה, כיום ניתן לאתר עובדים מכל מקום, החל מפגישות המתבצעות במסגרת של כנסים מקצועיים ועד אפיון של משרה וגיוס המתבצע כאשר אתם נמצאים בחופשה על שפת ים המלח. בשביל לסייע לכם לגייס את העובדים הטובים ביותר, להלן מספר שיטות אפקטיביות לגיוס.

פיתוח של מותג מעסיק חזק

לעובדי היי-טק יש ביקוש גבוה בקרב מגוון רחב של חברות מהארץ ומהעולם, ועל כן עובדים בתחום הזה הם סלקטיביים מאוד לגבי החברות שבהן הם בוחרים לעבוד. על מנת למשוך את הכישרונות המובילים, חשוב מאוד להקפיד על מיתוג מעסיק המדגיש את הפעילות העסקית, הערכים וכן התרבות הארגונית של החברה. למיתוג מעסיק יש השפעה גם על אפיון המשרה וכן אופי הגיוס, כאשר המדריך המלא העוסק בתחום של אפיון המשרה יכול לסייע לכם לקדם את ההליך, ובהתאם לכך להניב מיתוג איכותי שיכול לשפר באופן משמעותי את היקף הגיוס.

שימוש בפלטפורמות דיגיטליות

לעובדי הייטק יש לרוב כישורים וכישורים ספציפיים, ובשביל לייעל את תהליך הגיוס ולאתר את מיטב אנשי המקצוע, אפשר ואף צריך להיעזר בפלטפורמות דיגיטליות כמו למשל אתרים של חברות השמה, רשתות חברתיות כמו למשל לינקדאין וכן אתרים המתמחים בתעשייה. ככל שהמשרה תתפרסם בכמה פלטפורמות, כך  תוכלו לחשוף את המשרות המבוקשות לקהל רחב יותר, ובהתאם לכך להגדיל את היכולת של גיוס המתבצע במספר פלטפורמות, ולא רק דרך שיטה מסורתית כמו למשל שיטת חבר מביא חבר.

פרסום בקרב העובדים

כוח האדם הקיים בחברה יכול לסייע לכם לאתר ולגייס את אנשי המקצוע, לטובת איוש של מגוון משרות. שיטה כמו שציינו בפסקה הקודמת בדמות של גיוס עובדים דרך שיטת חבר מביא חבר יכול לסייע לכם לגייס את מיטב אנשי המקצוע, על בסיס של המלצות מצד העובדים. למעשה, הפניות הן דרך נפוצה שבה עובדי היי-טק מוצאים הזדמנויות עבודה חדשות. עודדו עובדים נוכחיים וכן אנשי קשר יש לכם בתעשייה לטובת קבלת פניות מצד מועמדים מתאימים לתפקידים פתוחים.

 

 

יצירת קשר עם חברת השמה להייטק

גיוס בתחום ההייטק הוא גיוס ייחודי הדורש ידע מקצועי נרחב לטובת איוש של משרה. על כן, יצירת קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום ההייטק מהווה הזדמנות מצוינת לקבל גישה למאגר של מועמדים פוטנציאליים, כמו גם לסנן מועמדים, מה שחוסך לכם לא מעט זמן ומאמץ. חברה מובילה תדע לספק לכם את המענה הנדרש, הן מבחינת המיון הראשוני, ביצוע ראיונות ועד ניהול משא ומתן עם מועמדים לגבי התנאים והשכר.

השתתפות בכנסים

מדי שנה נערכים ברחבי הארץ וגם בעולם כנסים מקצועיים שאליהם מגיעים אנשי מקצוע מכל תחום בענף ההייטק. השתתפות בכנס מהווה הזדמנות מצוינת להכיר אנשי מקצוע ואף להציע להם עבודה, כל זאת במסגרת של נטוורקינג המתבצע במלונות יוקרתיים, כמו למשל בים המלח. מדובר במהלך שיכול להניב לכם לא רק יכולת לאתר ולגייס אלא גם לבלוט אל מול מעסיקים אחרים. שימו לב כי השיחות צריכות להתבצע בדיסקרטיות, ועם שימת דגש על תיאום של שני הצדדים לפגישה פרטית שאיננה מתבצעת במקום הומה אדם.

לסיכום

תהליך של גיוס להייטק הוא מורכב מאוד, אולם אפשר לנצל את הטכנולוגיה ואת הקשרים שלכם לטובת גיוס אפקטיבי. זה הזמן לעבור על הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, מתוך מטרה להשלים את הליך הגיוס.